Як домогтися успіху на роботі?

Як домогтися успіху на роботі

Не заробивши гривню, не заробиш мільйон

Для початку станьте реалістами і припиніть мріяти про золотих рибок та чарівні палички . В основі будь-якого успіху – не якась особлива магічна кнопка, а власна праця. Історії про великих бізнесменів, які з нуля домагалися небачених висот, дуже популярні, але їх одиниці на мільйон. Тим більше, і там завжди на чолі стояла щоденна наполеглива робота.


Або деградуєш, або розвиваєшся

Людина вчиться все життя. Тому ті, хто останню книгу прочитали у школі чи інституті, а тепер вважають, що це дрібниці, обманюють самі себе. Тим більше, якщо ви працюєте в бізнесі продажів або у сфері обслуговування – тематична література просто необхідна. Адже це не порожні слова, а конкретні приклади дій, що призводять до успіху. До того ж, читаюча людина завжди вигідно виділяється на тлі інших.

Не зневажай чужим досвідом

Це ж відноситься до професійних семінарів і конференцій. Дивують випадки, коли компанія оплачує співробітникам участь у навчальних програмах, а ті вернуть носа і думають про втрачений час. Звичайно, не всі семінари ідеальні, але в кожному можна знайти абсолютно корисні знання і навички. А потім успішно їх застосовувати в повсякденній роботі, підвищуючи свої показники.

Умій звертати зі шляху

Дуже важливо не тільки йти по своєму шляху до своєї мети, але й уміння звертати з нього. І навіть зробити крок назад, якщо бачиш що щось не виходить. Хороший приклад, коли перспективний співробітник стає керівником, але не може впоратися з обов’язками і його доводиться знову понизити в посаді. Багато хто не витримує таких маневрів і звільняються. Зате ті, хто приймає цей поворот кар’єри і залишається, працюють у кілька разів ефективніше. Це важко, але це 100% виграш в порівнянні з звільненням.

Терпіння і гартування

У випадку, якщо ви людина з боку і приходите в компанію на посаду керівника відділу, а вам кажуть, що доведеться для початку попрацювати пару-трійку місяців на звичайній посади, як ви вчините? Помилкою буде «гнути пальці» і хизуватися своїм досвідом роботи. А багато хто так і робить, навіть вибираючи в результаті організацію з меншою зарплатою, але зате з гарантованим кріслом маленького боса. І без перспективи зростання. Росту, який завжди означає терпіння і мужність.

Не спілкуйся зі слабаками

Коли граєш в шахи з невмілим суперником, ніколи не станеш грати краще. А у профі, безумовно, виграти дуже складно, зате кожна партія буде на вагу золота. Так відбувається і в житті. Так і на роботі. Скигліїв і ледарів багато, і всі будуть хотіти вашого спілкування, тому що їм завжди потрібні вільні вуха. Але вам-то яка користь від цієї дружби? Тримайтеся справжніх трудяг і лідерів – у них завжди є чому навчитися.

Грай за правилами

У кожній компанії є норми і закони – від етики і дисципліни до бізнес-правил – які не можна порушувати. І справа навіть не стільки в тому, що можна отримати штраф або догана, скільки в чесному відношенні до начальства і колегам. Звільнити можуть навіть самого заслуженого співробітника, якщо він перестає дотримуватися спільних цінностей. Звичайно, кожен може робити помилки. Але потрібно чітко уявляти собі, що якщо перший раз була випадковістю, а другий збіг обставин, то третього вибачення швидше за все не буде.

Не сідай на шию керівникові

У спілкуванні «бос-підлеглий» існує багато тонких психологічних моментів. Один з них, дуже поширений, є прикладом обопільної помилки. Часто це трапляється, коли керівник з колишніх підлеглих тільки заступає на посаду. Він починає робити всю роботу за них, щиро вважаючи, що розбирається у всьому набагато краще, а інакше його б і не зробили начальником. Зрештою це призводить до падіння всіх показників відділу.

Тому відповідальному працівнику треба намагатися виконувати всю свою роботу самому. І тим більше не маніпулювати начальником фразами: «У вас же це вийде набагато краще» або «Покажіть нам приклад, а то ми без вас не впораємося».

Стеж за своїм зовнішнім виглядом

Працюючи в будь-якій сфері, людина спілкується з іншими людьми. Тим більше, якщо це велика компанія, то зовнішній вигляд кожного співробітника є частиною її іміджу.  Можна витати в яких завгодно вищих сферах, але нехтувати тим, як тебе бачать інші люди, точно не варто. Розум і здібності – це найцінніші якості, але не забувайте приказку про те, що зустрічають завжди по одягу.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: