Як написати ідеальне резюме?

як написати резюме

Резюме, відправлене роботодавцю, – хоч і не особистий, але перший контакт з ним. І від того, наскільки воно буде вдалим і грамотним, залежить, чи запросять вас на співбесіду і отримаєте ви бажану роботу чи ні.


Коротко, чітко, конкретно

Резюме обов’язково повинно відповідати тій вакансії, яку ви сподіваєтеся зайняти. Резюме – це ваша самопрезентація, самопіар, і до нього не можна ставитися халатно. – Воно повинно бути продуманим, точним, орієнтованим на конкретну аудиторію, відповідати всім законам жанру. Чим вірніше виконані вимоги щодо складання, тим вище шанси на успіх. Щоб резюме помітили і дочитали до кінця, воно має бути лаконічним, логічним, послідовним. Візьміть собі такий девіз: конкретика і чіткі формулювання.

Резюме має бути чітко структуроване (новачкам допоможе програма Word, де є відповідні шаблони). Слово «резюме» пишуть більшим шрифтом і розташовують по центру, потім слідують прізвище, ім’я, по батькові, контактні телефони та електронна адресу. Координати бажано вказувати як на початку, так і в кінці листа. Потім посада і зарплата, на яку ви претендуєте. Далі – дата народження, сімейний стан, освіта, досвід роботи в зворотному порядку і додаткова інформація.

Кілька слів про оформлення. З візуальної точки зору резюме не повинно бути перевантажене. Не варто використовувати екзотичні шрифти і яскраві кольори. Біографічні опуси на три-чотири сторінки з повним описом свого життя створювати не варто. У людей, що приймають рішення, просто немає часу читати подібні твори.

Досвід роботи

Досвід роботи можна проілюструвати двома способами. Або відразу вказати дату, місце роботи і обов’язки. Або спочатку позначити свої професійні навички (комп’ютерні програми, якими ви володієте, офісне обладнання, з яким вмієте поводитися), і тільки потім – організацію та посадові обов’язки . Другий варіант кращий, якщо ви – представник поширеною професії, де обов’язки однакові на будь-якому підприємстві (бухгалтер, юрист, економіст і т. п.). У цьому випадку професійні навички, висунуті на перший план, можуть стати родзинкою і залучити наймача.

Опис досвіду роботи не повинно бути занадто коротким або занадто розлогим: потрібна золота середина, а зайві подробиці краще опустити. Бажаючи стати менеджером, не пишіть, що в студентстві ви були, припустимо, двірником. Якщо за останній рік ви поміняли три місця, в резюме варто вказати тільки одне. Щоб роботодавець мав більш чітке уявлення про ваші здібності, навичках, уміннях, зупиніться на обов’язках, які ви виконували раніше. Претендент на позицію керівника проекту будівництва повинен детально розповісти, якими об’єктами він «керував», вигравав тендери і т. п.

Якщо людина хоче поміняти професію і шукає вакансію за новою спеціальністю, досвід роботи докладно описувати не треба. У листі потрібно просто вказати, що ви бажаєте трудитися за новим профілем.

У резюме повинна бути видна особистість

З недавніх пір з’явилася така тенденція – люди коротко описують в резюме свої досягнення. Керівники відзначають, що читати такі послання дуже цікаво. Так що якщо на попередніх місцях роботи у вас були досягнення, якими ви вправі пишатися, вкажіть їх.

Не відштовхуйте роботу від себе

Щоб у пошуку роботи ви просунулися на один крок (отримали запрошення на співбесіду), ваше резюме повинно справити на фахівця з кадрів сприятливе враження. Однак подібне враження дуже легко зруйнувати якою-небудь на перший погляд дрібницею, яка відштовхне від вас підходящу роботу.

І найголовніше. Нікому не додадуть авторитету граматичні помилки в резюме! Тому перед тим як натиснути кнопку «Відправити», незайве перечитати свій лист ще раз: навіть грамотна людина може механічно допустити помилку. Ну а якщо ви не впевнені у власній грамотності, дайте прочитати своє послання комусь хто краще за Вас розуміється на граматиці.

Неприємно читати резюме, що складається з суцільного тексту – без структури, виділень і т. п. Деякі з відгуків являють собою холодну розсилку. У них не вказані ні вакансія, на яку претендує кандидат, ні розмір зарплати. Такі резюме можна віднести до розряду невдалих і слабких. Шанси знайти гідну роботу в подібних випадках мінімальні.

Запам’ятайте: сімейний стан, наявність дітей і їх вік цікавлять будь-якого керівника. Від цього залежить, чи зможе співробітник їздити у відрядження, затримуватися на роботі при форсмажорних обставинах і т. п. Деяких роботодавців цікавить і місце проживання здобувача. Їм важливо знати, скільки часу службовець буде витрачати на дорогу і скільки у нього після цього залишиться сил на роботу.

Блок «Додаткова інформація» також не повинен бути перевантажений.

Вказуйте тільки те, що може бути цікаве потенційному шефові саме з точки зору даної конкретної вакансії. Якщо ви хочете влаштуватися водієм, зовсім не обов’язково перераховувати, якими комп’ютерними програмами ви володієте. Краще підкресліть, що ви закінчили, наприклад, курси екстремальної їзди.

Обов’язково розкажіть про додаткову освіту (курси, тренінги, семінари, рівень володіння комп’ютером та іноземною мовою).

У додатковій інформації варто згадати про наявність прав і закордонного паспорта. Ця частина резюме має на увазі вільний стиль. Тут ви можете трохи розповісти про себе, навіть про своє хобі. Це приверне увагу, особливо якщо захоплення оригінальне або їх декілька і вони різнопланові. Така деталь допоможе виділитися, особливо юристам, економістам, бухгалтерам, яких на ринку дуже багато.

Великий плюс для здобувача, якщо він зможе вказати хоча б двох чоловік, які могли б дати йому рекомендацію.

І остання порада. Резюме повинно бути теплим. Ви ж відчуваєте, коли приходить спам, а коли послання, адресоване саме вам. Посилаючи резюме в десять місць, не вважайте за труднощі скласти десять листів.

Два види одного резюме

Отже, резюме готово. Тепер потрібно, щоб його прочитали ті, заради кого воно, власне, і створено, – роботодавці. Тут, як відомо, є два шляхи досягнення мети: розсилка за конкретними адресами та розміщення на відповідних сайтах. У першому випадку ви намагаєтеся донести інформацію до потенційного начальника.

А ось резюме, розміщене на сайті і покликане працювати тривалий час, таких орієнтирів позбавлене. Воно повинно зацікавити не одного, і не двох наймачів, а відразу декількох.Тому доробіть цей варіант, розширте його межі. По-перше, можна вказати відразу кілька вакансій, на які ви претендуєте. Але не перестарайтеся, не хапайтеся одночасно за посади, що знаходяться в абсолютно різних сферах людської діяльності. До кандидатів, які заявляють, що вони можуть все, багато керівників ставляться дуже насторожено.

По-друге, позначайте рівень зарплати, щоб потім не витрачати часу на однозначно неприйнятні варіанти. Але в той же час не ставте занадто високу планку, інакше на вас не зможуть вийти ті, хто платить менше на випробувальному терміні, але після його закінчення пропонує цілком гідні умови.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: