Як написати заяву на звільнення за власним бажанням?

звыльнення за власним бажанням

У співробітників, що хочуть змінити місце роботи, виникає необхідність написати заяву на звільнення за власним бажанням. Щоб правильно оформити даний документ, важливо враховувати певні нюанси, викладені в законодавстві.Пам’ятайте, що написати заяву на звільнення за власним бажанням треба не пізніше, ніж за два тижні до дати передбачуваного відходу з роботи. За законодавством, співробітник зобов’язаний відпрацьовувати протягом двох тижнів, щоб завершити розпочаті справи і передати посаду людині, яка змінить його на ній. У даний період виплачується звичайна зарплата, а працівник, якщо не бажає обтяжувати себе, навіть може оформити на цей час чергову відпустку з наступним звільненням.

Заява на звільнення за власним бажанням пишеться від руки на звичайному аркуші паперу. У верхній правій частині вкажіть посаду та ім’я особи, якій направляється документ, наприклад, «Генеральному директору ТОВ «Світанок» Мельнику Сергію Івановичу» (на одному рядку бажано розташовувати не більше 2-3 слів). Нижче напишіть «від …» і додайте свою посаду і ПІБ в родовому відмінку (наприклад, головного бухгалтера Нечипорука Миколи Петровича).

Відступите трохи вниз і по центру рядка напишіть «Заява». Особливого порядку написання заяви на звільнення законодавством не передбачено, але є вже вироблений за роки стиль, якого слід дотримуватися. Зазвичай основний текст виглядає наступним чином: «Прошу звільнити мене за власним бажанням з займаної мною посади». За бажанням ви можете додати назву посади, а також бажану дату звільнення. Крім того, можна додати додаткові деталі, наприклад, «без відпрацювання» (відповідно до винятків, викладеними в законодавстві).


Завершуючи написання заяви на звільнення за власним бажанням, в нижньому лівому куті аркуша поставте дату подачі документа на розгляд (число, місяць, рік). Навпроти дати, в правій частині аркуша поставте особистий підпис. Тепер залишається лише передати заяву керівництву. Якщо у вашій компанії є канцелярія або секретаріат, передайте папір їм. У разі відсутності спеціальних відділів передайте документ особі, якій він адресований, особисто.

Розгляд заяви на звільнення провадиться протягом 1-2 робочих днів, і термін відпрацювання починається безпосередньо з дня подачі документа вищестоящому керівництву.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: