Як переконати начальника підвищити вам зарплату?

як просити підвищення зарплати

Якщо ви вирішили, що настав час поговорити з начальством про підвищення заробітної плати, важливо виробити правильну стратегію дій. Тоді ця розмова буде мати більше шансів на успіх.


Обгрунтування для розмови

Ні для кого не секрет, що заробітну плату піднімають не тому, що її перестало вистачати на потреби співробітника, а тому, що цей співробітник добре проявив себе на роботі. Але буває так, що ви давно вже працюєте більше, ніж раніше, і ваші досягнення допомагають розвиватися фірмі. А зарплата залишається колишньою. Може бути, начальство просто не помітило ваших старань? Ось тоді дійсно є привід поговорити.

Аргументи і факти

Перед такою розмовою корисно зібратися з думками і добре продумати аргументи. Вам знадобляться докази вашого професійного зростання, збільшення обсягу задач або відповідальності, ускладнення чи погіршення умов праці. Словом, всього того, на підставі чого ви збираєтеся просити надбавки.

Тактика розмови

Необхідно визначитися з самою тактикою розмови. Варто відразу зрозуміти, що і виступати в ролі прохача, і вимагати (особливо погрожуючи звільненням) немає сенсу. Навряд чи ви доб’єтеся потрібного результату, а ось ускладнити відносини з начальством можете цілком. Пам’ятайте: розмова про підвищення зарплати – це насамперед ділова розмову. Тобто в ній потрібно використовувати максимум фактів, логіки і мінімум емоцій. Дотримуйтеся спокійного та ввічливого тону в розмові – це може принести користь.

Місце і час 

Дуже важливо, який час і місце ви виберете для розмови. Тут варто дотримуватися двох основних правил: начальник повинен перебувати в гарному настрої і нікуди не поспішати, а обстановка повинна бути комфортною для розмови (адже він може і затягнутися). І якщо питання з місцем для розмови вирішити досить просто – краще всього поспілкуватися віч на віч в кабінеті начальника, то підходящого настрою можна чекати досить довго. Але краще втратити якийсь час, ніж підійти з розмовою, коли начальник знаходиться в цейтноті або засмучений якої-небудь невдачею.

Якщо розмова закінчився невдало – не турбуйтеся. Якщо в результаті розмови начальник побачив в вас цінного і перспективного співробітника, відмова у підвищенні зарплати може бути компенсований преміями та іншими бонусами.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: