Як підібрати персонал?

Як підібрати персонал

Питання про наймання персоналу для керівника великої компанії зазвичай не стоїть. Наявність власної, добре організованою кадрової служби, що складається з кваліфікованих менеджерів з персоналу, істотно полегшує подібну задачу. Крім того, бізнес нерідко вдається і до допомоги спеціалізованих агентств. Їхня допомога важлива і значуща, але все ж основну роботу належить виконати кадровикам чи керівникам фірми (у разі відсутності в ній менеджера по персоналу). Схеми дій у таких випадках можуть бути різними, ми пропонуємо вашій увазі одну з них.

Оголошення про набір персоналу

У першу чергу необхідно довести до широкої громадськості відомості про те, що ваша організація оголосила набір персоналу. Для цих цілей краще використовувати відразу кілька джерел: спеціалізовані друковані видання та інтернет-сайти. Оголошення складається з урахуванням ваших потреб. Якщо вам потрібен досвідчений кваліфікований працівник, то слід відразу «відсіяти» інших кандидатів, вказавши мінімальний стаж роботи за фахом, освіта та інші вимоги (наявність власного автомобіля, наприклад).

План телефонної розмови

Щоб не витрачати час даремно на співбесіді, складіть план телефонної розмови з майбутніми кандидатами таким чином, щоб можна було відсіяти тих, хто вам не підходить з тих чи інших причин.

Запрошення на співбесіду

Перед тим, як призначити потенційному працівнику зустріч, попросіть його вислати по електронній пошті або факсу резюме. Уважно вивчіть його і тільки потім домовляйтеся про співбесіду.

Запрошуючи кандидата, попросіть його принести необхідні вам документи: дипломи про спеціальну освіту, трудову книжку, рекомендаційні листи. Чим більше відомостей ви отримаєте, тим краще. Надалі не полінуйтеся їх перевірити, навівши хоча б загальні довідки про те, кого ви наймаєте на роботу.

Співбесіда

План співбесіди також повинен бути складений заздалегідь. Але спираючись на точні дані, більше довіряйте своїй інтуїції. Вона напевно допоможе зробити правильний вибір. Запитуючи у кандидата ті чи інші відомості, намагайтеся не переходити тонку грань між суспільним життям і особистим.

Сьогодні багато роботодавців при прийомі на роботу влаштовують перевірку на поліграфі (детекторі брехні). Робити це можна виключно за згодою випробуваного. Його відмова пройти перевірку не може служити підставою для відмови в прийомі на роботу.


Пропозиції щодо роботи

Роблячи пропозицію вподобаному працівникові, максимально чітко (а краще в письмовій формі) викладіть йому всі умови співробітництва, окресліть можливі перспективи, зацікавте і мотивуйте його. Пам’ятайте, що не тільки ви вибираєте працівника, але і він вибирає вас. Якщо серед «руди» вам попався раптом «золотий самородок», не пропустіть його, адже цінний співробітник може принести компанії чималі вигоди.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: