Як “підсидіти” свого начальника?

Як підсидіти свого начальника

Багато хто мріє про підвищення. Підвищення можна отримати двома шляхами: або зайняти новостворене місце, або зайняти місце свого ж начальника. При виборі другого шляху шанси на підвищення значно збільшуються.


Звичайно, кажучи про те, щоб “підсидіти” начальника, ніхто не має на увазі зайняти його місце нечесним шляхом. Але, припустимо, як бути, якщо ваш начальник ось-ось отримає підвищення, а ви спите і бачите, як би самому отримати його нинішню посаду? Для того, щоб отримати підвищення в цьому випадку, треба гарненько підготуватися – це багато в чому визначить, досягнете ви свого чи ні.

Щоб підвищити свої шанси на отримання посади свого начальника, сконцентруйтеся на двох пунктах: по-перше, дізнайтеся, в чому саме полягає робота начальника, і по-друге, підготуйте людини собі на заміну.

Найпростіший спосіб дізнатися, в чому полягає робота начальника, з якими проблемами йому доводиться справлятися кожен день, які питання він вирішує, яким є його графік і з якими людьми він змушений контактувати – це запитати його прямо. Якщо він готується до підвищення, він буде радий дізнатися, що йому самому не доведеться готувати собі заміну – ви вже самі готуєтеся. Важливо, щоб ваш начальник побачив у вас не суперника, а союзника, який прагне допомогти йому піднятися по кар’єрних сходах.

З підготовкою людини собі на заміну все ще простіше. Знайдіть колегу або двох, які гідні зайняти ваше нинішнє місце, і почніть потихеньку їх навчати: допомагати порадою, розповідати деякі секрети і так далі. Важливо, щоб вам було не соромно за цього працівника – як-не-як, він скоро стане вашим підлеглим.

І пам’ятайте: чим вища посада, тим більше відповідальності. Дізнайтеся думку начальника, чи варте воно того – це допоможе вам краще зрозуміти, чи дійсно ви хочете підвищення або можна просто попросити про надбавку до зарплати.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: