Як справити хороше враження на співбесіді?

Ви вже готові до співбесіди: навели довідки про компанії, підготували розповідь про себе і відповіді на можливі запитання рекрутера. Але незалежно від досвіду і професіоналізму, ви можете справити враження приємної людини, а можете опинитися серед тих, хто просто «не сподобався». Щоб останнього не сталося, дотримуйтесь наших порад.

Приходьте вчасно

Спізнюватися на співбесіду можна. Про це правило знають всі і все одно його порушують. Ви повинні бути готові до пробок на дорогах, поломки транспорту і тому, що не зумієте відразу знайти потрібний кабінет. Розраховуйте час з надлишком: якщо ви з’явитеся на місці за 15-20 хвилин до початку співбесіди, встигнете зібратися з думками і оцінити обстановку. І точно не встигнете через несподівані пробок.

У разі якщо форс-мажор все ж трапився, попередьте про це рекрутера: його день напевно розпланований заздалегідь. Краще попередити про запізнення, ніж 20 разів вибачитися постфактум.

Одягніться відповідно

Звичайно, зовнішність не головне, але зустрічати на співбесіді все одно будуть за манерами і по одягу. Щоб остання не підвела, подбайте про свій зовнішній вигляд. Як це зробити, ми вже розповідали.

Навіть якщо на підприємстві немає жорстких вимог до стилю співробітників, буде краще, якщо ви прийдете в діловому костюмі, ваша зачіска буде акуратною, а черевики начищені. Так рекрутер відразу відзначить ваш серйозний настрій по відношенню до роботи. Ще одна порада – вимийте руки перед співбесідою: нехай ваше рукостискання буде впевненим і приємним.

Беріть тільки потрібне

Можливо, зарядившись кофеїном, ви краще розумієте. Але це не означає, що потрібно брати з собою на співбесіду недопиту філіжанку капучино. Не варто жувати жуйку або заспокоювати нерви за допомогою шоколадного батончика. Якщо спілкування з рекрутером почнеться з питання: «Де тут у вас викинути сміття?» – Це не виставить вас у вигідному світлі. Будьте організовані. Мінімум речей – мінімум проблем.

Можливо, рекрутер попросить роздруковану копію вашого резюме або документи з портфоліо. Все це повинно бути напоготові, щоб не довелося порпатися в портфелі, копаючись в купі зайвих папірців і віднімаючи дорогоцінні хвилини інтерв’ю.

Відкладіть телефон, вимкніть звук

Замість того щоб ритися в телефоні і слухати музику, пробіжіться очима за своїм резюме і підготуйте основні тези виступу. Не справляєте враження людини, яка уткнулася в телефон і мало реагує на навколишній світ: навпаки, щоб вигідно виглядати на тлі інших кандидатів, приберіть мобільник подалі і зосередьтеся на меті свого візиту.

Будьте ввічливі з усіма співробітниками

Співбесіда про прийом на роботу починається ще до того, як ви починаєте бесіду з рекрутером або роботодавцем. Насправді оцінювати вас починають з того моменту, як ви переступили поріг будинку. Будьте ввічливі з секретарем, привітайтеся зі співробітниками, які попалися на шляху. Нерідко керівник підприємства або менеджер по персоналу запитують колег про манеру триматися кандидата, про те, наскільки комфортним він здався в спілкуванні. Тому постарайтеся, щоб з вами було приємно мати справу.

Встановіть зв’язок з роботодавцем

Не бійтеся зробити перший крок при спілкуванні з рекрутером (або майбутнім начальником) – подайте йому руку, почніть розмову самі. Намагайтеся спочатку задати позитивний тон спілкування: «розтопити лід» легким жартом або зауваженням про погоду. Будьте максимально відкриті і привітні. Не варто думати, що ви тут тільки для того, щоб відповідати на питання – задавайте свої!

Якщо помітили грамоти або дипломи в кабінеті співрозмовника або щось знаєте про нього з соціальних мереж, запитайте про це. Можливо, у вас знайдуться спільні теми і навіть спільні знайомі. Це допоможе налагодити неформальний контакт, який так важливий для виникнення непідробною людської симпатії. А люди схильні допомагати тому, хто їм подобається.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: