Як стати страховим агентом?

Як стати страховим агентом

Галузь”Страхування” протягом тривалого періоду входить в ТОП-5 професійних сфер з найнижчою конкуренцією. Знайти співробітників для страхових агентств – завдання не з простих. І пояснюється така ситуація двома причинами. По-перше, серед претендентів ця професія не користується популярністю в зв’язку з нестачею знань про функціональні обов’язки і впевненості в кар’єрних і зарплатних перспективи. По-друге, на даний момент існує значний рівень недовіри населення до страхування. Але все ж робота агента дуже затребувана і при правильному підході може забезпечити стабільний заробіток.

Що передбачає робота страховим агентом

Страхування в загальному – це вид цивільно-правових відносин, які встановлюються для захисту майнових інтересів при виникненні страхових випадків. Застрахуватися можуть як громадяни, так і юридичні особи. Між агентством і застрахованою особою укладається страховий поліс. Цей документ підтверджує той факт, що при зазначених обставин страхувальник отримає грошову компенсацію від компанії.

Найчастіше страхують автомобілі, нерухомість, багаж при пересиланні. Фізичні особи укладають договори про особисте та туристичне страхування. А підприємства можуть страхувати відповідальність, отримувати поліси на будівельно-монтажні ризики або агрострахування.

У цій галузі існує два різні способи працевлаштування. Компанії набирають співробітників в штат або ж укладають контракти з позаштатними працівниками. Тоді як зарплата штатного агента буде складатися з відсотків і невеликого окладу, то позаштатний співробітник може розраховувати тільки на комісійні від суми проданих страхових полісів.

Головний обов’язок агента зі страхування – активний пошук майбутніх клієнтів. Часто доводиться здійснювати холодні дзвінки, телефонуючи фірмам і людям з пропозицією застрахувати автомобілі, майно і т.п. Потім слідує етап зустрічі з потенційними клієнтами. Агент страхової компанії спілкується з майбутнім страхувальником для обговорення умови поліса. Після укладання угоди агент отримує комісійну винагороду – фіксовану або у вигляді відсотків від суми, отриманої компанією від клієнта.

Аналіз вакансій показує, що страховий агент з досвідом повинен вміти:

  • вільно проводити розрахунки за всіма видами діяльності;
  • виконувати роботу з підписання, ведення, пролонгації договорів;
  • проводити операції з перестрахування і співстрахування;
  • вести облік операцій і аналізувати показники діяльності.

Найбільше пропозицій від роботодавців з’являється для фахівців з оформлення договорів обов’язкового страхування автомобіля.

KPI’s у сфері страхування

Оскільки ефективність роботи і сума комісійних консультанта зі страхування залежать від якості прикладених зусиль, багато компаній впровадили систему KPI’s – ключових показників результативності. Страховий агент, використовуючи ці показники, отримує вичерпну характеристику зусиль. Це допомагає йому корегувати дії і працювати більш якісно. Наприклад, щоб вийти на заплановану премію, він повинен продати певну кількість полісів. А якщо угоди укладаються в результаті дзвінків по базі даних, отже, оцінити ефективність можна шляхом порівняння нормативного показника з фактичним. В галузі страхування стандартним KPI’s для агентів без досвіду вважається співвідношення 1 до 10: щоб продати один поліс, доведеться провести десять зустрічей, а кожній зустрічі передує в середньому близько десяти дзвінків.

За кордоном система KPI’s у страховій сфері використовується повсюдно, в Україні з кожним роком вона знаходить все більше застосування. Контроль показників дозволяє продавати більше полісів за рахунок формування чіткого алгоритму дій консультанта.

Освіта для страхових агентів

Здобувач, який задається питанням про те, як стати успішним страховим агентом, може використовувати два шляхи отримання професійної освіти.

Більш ґрунтовне розуміння сфери дасть навчання в профільних вузах. Наприклад, в Київському національному економічному університеті страхова справа є однією із спеціалізацій напряму “Фінанси і кредит”. Також пропонується магістерська програма “Страховий менеджмент”. В Університеті Державної фіскальної служби України можливе отримання освіти за спеціальністю “Фінанси, банківська справа і страхування”. Більшість спеціальностей економічного і юридичного профілю в Україні мають на увазі вивчення ряду спеціалізованих дисциплін: соціальне страхування, фінанси страхових організацій, ризик-менеджмент в страхуванні, страховий менеджмент, облік і звітність страхових компаній, страхове право, актуарні розрахунки, галузевий маркетинг. Отримані знання допомагають випускникам вузів краще зорієнтуватися в аспектах практичного застосування навичок зі страхування.

Оскільки страхові компанії часто відчувають потребу в кадрах, вони пропонують претендентам ще один метод отримання професійної освіти – навчання на курсах, створених при агентствах. Навчання триватиме близько місяця. Воно є безкоштовним. Найчастіше майбутніх агентів очікують кілька етапів:

  • вивчення теорії;
  • проходження тренінгів;
  • набуття практичних навичок, які проходять під контролем досвідчених співробітників.

Якщо у новачка все виходить і він бачить можливості розвитку кар’єри в цьому напрямку, компанія пропонує йому роботу. Адже головне завдання подібних курсів – переконати зацікавлених кандидатів залишитися в агентстві.

Страховий ринок в Україні досить швидко розвивається, тому ті претенденти, яких не злякають ризики професії, мають всі шанси закріпитися на цьому терені.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: