Як стати топ-менеджером?

Як стати топ-менеджером

Кожен новий час диктує свої умови і перекроює стандарти. Колись з хлопчиків ростили воїнів, здатних захистити і прогодувати сім’ю, сьогодні з хлопчиків і дівчаток виховують топ-менеджерів. Для того щоб повністю зрозуміти, як стати топ-менеджером, треба усвідомити, хто це такий і що від нього вимагається.


Менеджмент – це керівництво фірмою, її відділами та філіями. Є прості менеджери, порівняємо їх з рядовими солдатами. Вони виконують всю дрібну роботу, спілкуються безпосередньо з людьми і співробітниками.

Є менеджери середньої ланки, яких можна порівняти з офіцерським складом. Вони мають деякий вплив на клімат і роботу в компанії, вирішують безліч завдань глобальніших і керують кількома простими менеджерами.

Топ-менеджер – це генерал. Це фахівець високого класу, який здатний поставити курс в компанії, прийняти блискавичне рішення і відрізняється великою відповідальністю, яка лежить на його плечах.

Отже, для того, щоб просто бути топ-менеджером, потрібно мати освіту за профілем, вміння орієнтуватися в ситуації, приймати рішення самостійно і виконувати їх. Іншими словами – якості розумного лідера.

В університеті бути топ-менеджером не навчать. Найпопулярніші курси – MBA (Master of Business Administration), на яких готують фахівців на керівні посади компаній.

Тільки людина, яка вирішила стати топ-менеджером повинна чітко розуміти, що менталітет нашого народу інший. Те, що може бути застосовано для американців, для нас неприйнятно і плоди не принесе. І не тільки в наших країнах, а й скрізь.

З цього випливає простий висновок. При виборі школи бізнесу варто чітко розуміти, де ці знання будуть застосовуватися. Це важливо настільки, наскільки важливо вибрати добрий грунт для закладки фундаменту будинку.

Спробуємо розглянути все поетапно.

Етап №1. Практика.

За плечима молодого співробітника школа, профільна освіта і є робота в компанії, правда на посаді так званого простого солдата. Якщо це здається принизливим, то даремно. Отримуйте досвід, незамінний і не йде в порівняння з жодною теорією. Він такий же відмінний внесок в кар’єру, як і освіта. Вже зараз можна починати проходити тренінги, що існують усередині компанії і не тільки. Різні тренінги проводяться постійно в будь-якій країні світу.

Етап №2. Продовження практики і теорія.

Цим етапом можна назвати перехід з простих менеджерів, тобто солдат, в менеджери середньої ланки – офіцерський склад. Досвіду за плечима досить, роботи вистачає і продовжує накопичуватися і множитися цей самий досвід.

Саме час замислитися про курси MBA. Вони дадуть необхідні теоретичні знання, в кінці курсу і практичні. Можна обрати експрес-курси на пару тижнів. Є можливість піврічного навчання або на пару років. Все залежить від бажання учня і обраного курсу.

На більш тривалому етапі навчання більш імовірно зустріти якогось чинного топ-менеджера старого гарту, у якого за плечима роки успішної практики. Тут просто варто дати пояснення. Безліч фірм починали свою роботу в той час, коли ще не було MBA та інших курсів і програм, які навчать керувати і займатися бізнесом. Менеджери тих часів змушені були користуватися тільки своїми розробками, спостереженнями і знаннями. Приставка «топ» в той час була більш ніж виправданою. Це все до того, що досвід цих людей вище всяких похвал.

І ось такий топ-менеджер не бажає пасти задніх і відправляється на програму навчання новітнім розробкам. Якщо молодого візьме під своє крило досвідчений менеджер, то справа вигорить.

Етап №3. Генерали.

Про це вже згадано в попередньому етапі, але не зайве буде повторити. Світ не стоїть на місці, особливо динамічно розвивається бізнес і все, що з ним пов’язано. Те, що безвідмовно діяло 10 років тому, сьогодні може не дати очікуваного результату. Молоді топ-менеджери, які пройшли навчання в школах MBA, діють по-іншому. Навіть для того, щоб зрозуміти хід думок такого вундеркінда генералу теж слід вчитися.

Топ-менеджер завжди готовий вчитися, засвоювати нову інформацію, проводити її ретельний аналіз і виробляти лінію поведінки як свою, так і компанії. Він повинен бути амбіційним. Якщо в людині немає амбіцій, то навіть бездоганне знання теорії не допоможе.

Тепер про фінансовий питанні – це задоволення недешеве. Вимірюється в десятках тисяч доларів США.

Але навіть у бідного молодого менеджера є шанс стати топовим, показавши себе з найкращого боку в своїй фірмі, та так, щоб керівництво побажало оплатити навчання.

Але перш три стовпи топ-менеджменту – якості, які потрібно в собі виховувати:

  • дисциплінованість;
  • комунікабельність;
  • амбітність.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: