Як успішно пройти співбесіду на роботу: до яких питань потрібно бути готовим!

співбесіда

Справити хороше враження прагне кожен. Особливо, якщо справа стосується кар’єри. Співбесіда на бажану вакансію викликає серйозне занепокоєння. Однією з причин є невідомість. Адже у роботодавця, крім вашого досвіду і освіти, знайдуться ще питання, які можуть ввести вас в замішання. До чого варто бути готовим, щоб успішно пройти співбесіду?


Розповідь про себе – це ваша візитна картка. А тому вона повинна бути чіткою, виразною і максимально перспективною для компанії. Потенційний роботодавець повинен розуміти, що ви цінний співробітник для нього. Тому розкажіть про свій кар’єрний шлях, зробивши основний акцент на досягненнях. Уникайте непотрібних відступів. Ваша розповідь повинна бути пов’язана з вакансією, яку ви прагнете зайняти.

Ваші плюси і мінуси. Запитуючи про це, роботодавець розраховує на максимально відверту відповідь. Але в самому питанні є виверт. Адже потрібно бути об’єктивним.

В плюси можна віднести навички, рівень кваліфікації та якості, необхідні для майбутньої посади. , Наприклад, якщо вакансія пов’язана з обслуговуванням клієнтів, то в пріоритеті будуть комунікабельність і стресостійкість.

Що стосується слабких сторін, то тут не варто говорити про конфлікти з колишніми колегами або перфекціонізм. Краще згадати тайм-менеджмент. Промахи трапляються у кожного. Роботодавцю важливо знати, чи вмієте ви з ними працювати і прагнете до розвитку. Не забувайте про конкретні приклади.

Передбачувана зарплата– мабуть, саме каверзне питання роботодавців. Від нього краще відкрито ухилитися, або відкласти до тих пір, поки ви не познайомитеся з посадою. Справа в тому, що тут є серйозний підступ. Ви навряд чи зможете відразу об’єктивно оцінити свою майбутню працю: або недооцінити, або переоціните себе. І те, і інше може перешкодити успішно пройти співбесіду.

Причини та бажання працювати саме в цій компанії. Безумовно, питаючи про це, роботодавець хоче отримати порцію лестощів і здорової критики свого підприємства. Тому цілком логічно, вирушаючи на співбесіду, вивчити максимум можливої ??інформації про компанії: досвід, перспективи її розвитку, колектив, можливих конкурентів, переваги та недоліки. Це підтвердить вашу зацікавленість і серйозність прагнень.

Причини звільнення з попередньої посади. Завжди позитивно оцінюються відповіді, що говорять про якісь непередбачувані економічні ситуації (розорення, закриття компанії). Але якщо це не так, то обманювати не варто. Якщо ви пішли через конфлікт з колегами та начальством, то не відзивайтеся про них погано. Краще зробіть акцент на тому, що бажаєте кар’єрного росту. І пропонована вакансія – чудова можливість для цього.

Питання роботодавцю – відмінний шанс продемонструвати свою індівдуальность. Підготуйте три-чотири питання, які передбачають розгорнуту відповідь. Це допоможе краще дізнатися про майбутні обов’язки, умови роботи і навіть встановити сприятливі відносини з керівництвом.

Запорукою успішної співбесіди є не тільки ваша компетентність і великий досвід, але і акуратний зовнішній вигляд, приємна мова, позитивний настрій. І не забудьте про правдиве резюме. При перевірці навичок, кожен пункт повинен бути підкріплений правильною дією.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: