Як успішно пройти співбесіду?

співбесіда

Той, хто запрошений на співбесіду, йде на неї з однією метою – отримати роботу. Навіть якщо ви ще не впевнені, чи хочете ви зайняти запропоновану посаду чи ні, коли ви відправляєтеся на співбесіду, ви намагаєтеся показати себе з кращого боку. Дуже рідко людина може змінити перше враження про себе, яке залишається у людей після першої розмови. Так що простежте за тим, щоб все пройшло ідеально.


Ось кілька практичних порад, які допоможуть вам зорієнтуватися як діяти під час співбесіди:

1. Проведіть міні-дослідження

Дізнаєтеся якомога більше про компанію, куди ви прямуєте на інтерв’ю. Якщо ви заздалегідь знаєте, хто буде вашим інтерв’юером, знайдіть про нього побільше інформації, і тоді ви зможете зрозуміти в якому напрямку рухаються його думки. Не дозволяйте зловити вас зненацька. Вивчіть загальні характеристики посади, на яку ви подавали своє резюме.

2. Зовнішній вигляд

З’ясуйте, чи є у компанії дрес-код. У будь-якому випадку, постарайтеся вибрати скромний і ділової наряд. Не перестарайтеся з аксесуарами в одязі, з макіяжем чи з яскравими квітами. Якщо ви випили чашку кави або викурили сигарету, переконайтеся, що ваше дихання свіже. Не їжте жувальну гумку і не використовуйте парфуми з сильним запахом. Тримайте спину прямою, а тіло розслабленим. Не забувайте про легку усмішку.

3. Прибуття в офіс

Приходьте на співбесіду, принаймні, за 5 хвилин до її початку, але не більше ніж за 10 хвилин. Якщо ви не встигаєте приїхати вчасно, зателефонуйте і попередьте про це.

4. Знайомство

Назвіться, назвіть своє ім’я і прізвище. При цьому необхідно встановити зоровий контакт, ваш співрозмовник також повинен представитися. Тепер ви готові почати спілкування. Коли вас запрошують присісти, посміхніться в знак подяки.

Люди так влаштовані, що вони підсвідомо розуміють мову тіла. Так що проявіть обережність під час проведення інтерв’ю. Сидіть прямо, встановіть зоровий контакт. Будьте пильні, переконайтеся, що ви виглядаєте енергійним. На вашому обличчі не повинно бути і сліду від втоми. Попрактикуйтесь вдома перед дзеркалом, збудуйте лінію своєї поведінки і подивіться з боку, як ви виглядаєте. Дозвольте своєму співрозмовнику задавати тон і динаміку розмови. Уникайте використання неофіційних виразів, навіть якщо ними користується один з ваших інтерв’юерів.

5. Заборонені теми для розмови: гроші, пільги, понаднормові, ділові поїздки

Припустимо, якщо вас запитають, яку суму ви хотіли б отримувати на місяць, дайте відповідь, що поки рано говорити про зарплату, і ви зацікавлені не тільки в грошах, але і в можливостях в цілому, які пропонує вам підприємство.

6. Ніколи не показуєте, що ви в безвихідному становищі

Компанії, як правило, не хочуть наймати людей, які, як їм здається, знаходиться в жахливому стані. Говоріть з упевненим виглядом. Продемонструйте, що ви не просто маєте потребу в роботі, а ви зацікавлений здобувач, який шукає нових можливостей самореалізації.

7. Що є причиною звільнення з попереднього місця роботи?

Це питання завжди незручне, особливо якщо ви були звільнені. Але не варто брехати, при бажанні завжди можна дізнатися правду. Продумайте заздалегідь гідну відповідь на це питання, не варто розповідати деталей. Не показуйте, що дане питання вас збентежило, тримайтеся з упевненим виглядом.

8. Прикінцеві слова

Завжди запитуйте про подробиці вашої майбутньої роботи, які вас цікавлять. Таким чином, у вас не залишиться сумнівів щодо посади, і ви виявите цікавість в очах інтерв’юера. Запитайте, коли вам варто очікувати його відповіді щодо прийому вас на роботу. Коли з питаннями покінчено, встаньте і ввічливо подякувати своїм співрозмовникам. Посміхніться і покиньте офіс.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: