Як вести розмову на співбесіді.

співбесіда

Всі хочуть отримати хорошу і гідну роботу, але нажаль не всі в змозі її отримати. Не кожен може показати себе на співбесіді правильно, щоб менеджер по персоналу або сам начальник розгледів у Вас професіонала. Як же правильно і грамотно вести розмову, щоб отримати роботу Вашої мрії.


Не намагайтеся розжалобити роботодавця лише для того, щоб отримати місце. Це відразу вказує на те, що в команді з Вами працювати буде важко і до професіонала Вам ще рости і рости. Не розказуйте про свої фінансові проблеми і проблем зі здоров’ям. Роботодавцю потрібні цілеспрямовані люди, здорові працівники, а не плаксії. Якщо у Вас є серйозні фінансові проблеми, це вкаже на ряд особистих якостей, які не сподобаються роботодавцю. Краще про це промовчати або ж заздалегідь приготувати невеликий відповідь по-суті, не вникаючи глибоко в подробиці.

Не базікайте, без перерви, а краще слухайте, що Вам говорять. Роботодавцю не цікаві розмови про погоду або політику, зайва балакучість є негативною якістю. Не потрібно надмірно самовпевнено показувати свої знання. Директор порахує Вас вискочкою і тоді вакантної посади Вам не бачити. Однак, тут багато що залежить від конкретної посади, якщо вакантне місце навпаки вимагає креативу, то при першій співбесіді висловлюйте нові ідеї, кажучи, що Ви можете принести в команду

Ніколи не сваріть і не критикуйте керівництво минулого компанії, де Ви працювали, щоб самоствердитися. Погані висловлювання можуть навести на думку, що і тут Ви будете невірні компанії, в яку наймаєтеся. Адже мало хто зараз затримується на десятки років в одній компанії, тому краще говорити про попереднього працедавця утішно і мало, і не говорити зайвого.


Ось кілька правил:

Постановка розмови з роботодавцем повинна носити офіційний характер. На поставлені питання відповіді повинні бути ясними і конкретними.

При завершенні розмови слід подякувати роботодавця за витрачений ним час. З персоналом поводьтеся чемно.

Перш ніж увійти постукайте у двері, якщо секретар не зміг Вас зустріти. Посміхайтеся і не жуйте на ходу жуйку.

Грамотно висловлюйте свої думки і не вживайте сленг. Не відводьте погляд убік. Не перебивайте.

Якщо роботодавця зацікавив розмір зарплати, яку Ви хотіли б отримувати, скажіть йому реальну суму, яка була б адекватна виконуваній роботі.

Якщо Вами зацікавилися і запропонували заповітну посаду, не варто відразу погоджуватися. Розумніше попросити день, щоб все обдумати і дати остаточну відповідь. При необхідності заповнення будь-яких паперових форм можна забрати їх додому, а там потренуватися на чернетці в їх заповненні, таким чином, не зіпсувавши оригінал. При заповненні особливу роль грають грамотність і почерк.

Престижна робота Вас просто так не знайде. Треба її шукати і прагнути отримати.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: