Як вибрати співробітника на співбесіді?

Як вибрати співробітника на співбесіді

Навики проведення співбесіди стануть в нагоді всім, хто ще не встиг знайти досвідченого HR-фахівця і співробітників в команду сам. Почнемо з того, що співбесіда – від слова «бесіда», тому важливо не тільки слухати, але і задавати питання, які допоможуть вам отримати потрібну інформацію з розмови.


Щоб вибрати співробітника на співбесіді, ви повинні заздалегідь намалювати його професійний портрет для конкретної посади, і, вже відштовхуючись від цієї моделі, скласти перелік необхідних характеристик, а відповідно – питань.

Рівень вакансії, звичайно, диктує структуру співбесіди, і не завжди можна піти від традиційних типових питань, але спробувати варто, щоб не потрапити під чарівність підготовленого здобувача, так як зараз в інтернеті багато статей на тему як успішно пройти співбесіду, і здобувач може спокійно підготуватися до стандартних запитань.

Адже наймання неправильного співробітника загрожує втратою грошей і часу, а правильно підібраний фахівець може істотно прискорити розвиток компанії і збільшити прибуток.
Як вибрати кращого співробітника з тих, хто приходить на співбесіду:

Атмосфера! Отримати інформацію про стресостійкість здобувача і його умінні адаптуватися до нових умов допоможе використання провокаційних і стресових методик. Тільки не забудьте після закінчення «випробування» повідомити людині про те, що це був тест. «Продавці» регулярно стикаються з відмовами і їм важливо вміти з цим працювати. Зарубіжні компанії, вибираючи фахівців цієї професії, використовують хитрий прийом. Після першого інтерв’ю запрошують здобувача до себе і кажуть, що його кандидатура відхилена. Близько 75% спокійно погоджуються, а отже, провалюють тест. Однак ті, хто нездатний прийняти відмову, і є кращими у своїй справі.

Що робив? Як робив? Яких результатів домігся? Попросіть співрозмовника розповісти про розпорядок дня на попередньому місці роботи. Так ви зможете зрозуміти, чим він реально там займався. А задавши кілька вузькопрофільних питань, ви визначите, наскільки людина компетентна в потрібній вам галузі.

Після розповіді про найскладніше рішення, яке здобувачеві доводилося прийняти за останні півроку, легко оцініть його здатність міркувати, навички вирішення проблем і готовність піти на розумний ризик.

Чого він хоче? Виявляємо очікування по відношенню до нового роботодавця. Інакше може вийти, що співробітник, який вам сподобався, через якийсь час вважатиме, що ви не підходите йому. Уже на етапі співбесіди необхідно зрозуміти мотивацію претендента, цінності, які він поділяє, і те, до чого він прагне. Важливо збіг бажаного і можливого. Особливу увагу звертаємо на очікування: в фінансах і професійній діяльності.

Тільки правда! Розповідайте про переваги вашої компанії, адже певні привілеї для співробітників виділять вас на тлі інших роботодавців. Але не слід говорити про те, чого насправді немає. Даючи гарантії, потрібно їх виконувати. Інакше, вийшовши на роботу і зіткнувшись з реаліями, співробітник засумнівається в правдивості ваших слів. Ніхто не хоче працювати на обманщика!

По-справжньому зацікавлений кандидат заздалегідь наведе довідки про потенційне місце роботи. Знання історії компанії і її структурної організації допоможе йому визначити можливу роль в ній і перспективи кар’єрного росту. Не втрачайте часу дарма і теж зберіть інформацію про майбутнього співрозмовника.

Вибираючи кандидата на керівну посаду, необхідно дізнатися, які у нього були стосунки з колегами на минулому місці роботи. Це допоможе вам зрозуміти, чи зможе він вписується в вашу компанію і адаптуватися до нових умов.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: