Як влитися в новий колектив?

yak-vlitisya-v-noviy-kolektiv

Перехід на нову роботу або навчання – величезний стрес, незалежно від зарплати і умов праці. Влитися в новий колектив найчастіше складно, так як до незнайомої людини завжди ставляться насторожено, йому ж доводиться вписуватися в уже сформований колектив. У перші тижні будь-який новий співробітник знаходиться під пильною увагу начальства і колег.


Психологічна атмосфера в колективі має величезне значення, її важко переоцінити. Вона впливає на загальний стан кожної людини окремо і на рівень взаємодії людей в цілому. У цій статті ви дізнаєтеся важливі особливості входження в новий колектив, і це допоможе вам вибрати правильну тактику поведінки. Не забувайте ці поради і цілеспрямовано намагайтеся встановити емоційний контакт з новими колегами і начальством.

У свої перші робочі дні ні в якому разі не запізнюйтесь, а краще приходьте за 5-10 хвилин до початку робочого дня. Зарекомендує себе як відповідального і пунктуального співробітника. Запізнення взагалі дуже дратують.

Буквально з першого робочого дня постарайтеся запам’ятати імена людей, з ким вам доведеться працювати. Без особистісне звернення не подобається нікому. Люди люблять чути своє ім’я, про це ще Дейл Карнегі казав. Звертайтеся до колег будь-якого віку тільки на “ви”, на “ти” переходьте по ситуації, в процесі спілкування і спільної роботи. Будьте завжди доброзичливі і привітні, посміхайтеся, покажіть, що ви відкриті для нового спілкування і дружби, це допоможе вам. Менше говоріть, більше слухайте, все запам’ятовуйте, а краще записуйте. Постарайтеся вловити дух колективу, налаштуватися на їх манеру спілкування, на їх хвилю, відчуйте її.

На новому місці ви повинні забути про свої старі звички, не потрібно розповідати всім, як було у вас на минулому місці роботи, порівнювати когось або щось. Не критикуйте своє робоче місце, це нікому не сподобається, адже люди працюють в подібній обстановці вже не один місяць.

Можливо, ви почуєте досить чимало зауважень на свою адресу. Не беріть їх близько до серця, ви новачок, тому вам доведеться дотримуватися встановлених правил. Не намагайтеся на початку свого трудового шляху міняти ці правила, пропонуючи свої. Зачекайте хоча б, коли станете в колективі “своїм”. Будьте скромні, не привертайте до себе зайвої уваги, у вас його тепер буде достатньо в перший час. Будь-яка ініціатива з боку новачка сприймається як замах на права членів усталеного колективу. Завжди зважайте на чужу думку.

Всім очевидно, що ефективність роботи новачка дуже невисока. Він не знає, де що лежить, що потрібно робити, не знає людей, їх імена, офісна техніка теж може бути інша, з якою він не стикався. Не потрібно боятися того, чого бояться більшість новачків – попросити про допомогу. Ніхто і не чекає від вас, що ви за пару днів всьому навчитеся і увіллєтеся в ритм колективу, для цього потрібен час.

Не зображайте з себе всезнайку. Поставивши запитання більш досвідченого співробітника, ви підкреслите свій інтерес до роботи і свою повагу до його знань і досвіду. Але не перестарайтеся, занадто багато питань не задавайте, не відволікайте людей по пустих питаннях, це дратує. Будьте уважні, спостерігайте, не до всіх можна підійти з проханням про допомогу.

Під час співбесіди, якщо випаде така можливість, зверніть увагу, який стиль одягу прийнятий на цьому місці роботи. Обов’язково одягайтеся відповідно до цього стилю. У будь-якому випадку, одяг повинен бути скромним, і ви завжди повинні виглядати охайно. Перший час до вас буде багато уваги, пройдіть цей період гідно.

Ретельно вивчіть свою посадову інструкцію. Ситуацій, коли на новачка намагаються звалити чужу роботу, чимало. Але навіть якщо вас попросять про допомогу, не відмовляйте, але повторні спроби припиняйте, а то прохання допомогти в роботі можуть перерости в прохання збігати купити що-небудь на обід. Навчіться говорити “ні”, не ставайте заручником своєї доброти. Звільнитися від репутації безвідмовного помічника дуже важко, поставте себе правильно з самого початку.

Дуже важлива порада – уникайте пліток. Дуже часто колектив розбитий на групи, які між собою змагаються або ворогують. Кожна група буде намагатися перетягнути новачка на свою сторону. Зберігайте повний нейтралітет, не приймайте нічиїх позицій, адже ви не знаєте ситуацію і людей, як і вони вас. Нікого ні з ким не обговорюйте, не розповідайте про своє особисте життя і не скаржтеся.

Помилок на роботі через сімейні проблем вам ніхто не пробачить, а співробітник з проблемами нікому не потрібен. Займіть позицію спостерігача, постарайтеся виявити неформального лідера і завоювати його прихильність.

Ніколи не судіть людей по першому враженню, будьте гранично обережні, не шукайте собі проблем. У кожному колективі є донощик, і рядовий співробітник може виявитися другом або родичем вашого начальства. Ви прийшли сюди працювати, а не брати участь в інтригах і плітках, тримайте язик за зубами, не ведіться на провокації, розмовляйте тільки на нейтральні теми.

Не питайте хто і скільки заробляє. Це викличе до вас недовіру. Про свій заробіток теж нічого не говоріть. Буває, що за одну і ту ж роботу співробітникам платять по-різному, і про це необов’язково комусь знати, це може внести в колектив розлад.

Не будьте білою вороною. Ні в якому разі не пропускайте корпоративних заходів. Подивіться, які в колективі існують традиції і дотримуйтесь їх. З першої зарплати обов’язково купіть колегам тортик або запросіть в кафе на каву.

Хорошу роботу в наш час знайти дуже непросто, тому краще все-таки дуже постаратися влитися в новий колектив, вникнути в роботу, ніж шукати нову. І ніхто не гарантує, що вона виявиться без проблем. Головне мати щире бажання для всього цього, інакше вам ніякі поради не допоможуть.

Будьте внутрішньо готові до труднощів, наберіться терпіння, проблем не уникнути в будь-якому випадку. Те, як до вас будуть ставитися залежить повністю від вас і вашої поведінки. Не нервуйте, будьте впевнені в собі, адже всі колись були новачками, колеги в якійсь мірі розуміють вас. Абсолютно всім сподобатися неможливо, не прагніть до цього. Знайдіть близьких по духу і спокійно працюйте. Дотримуючись цих нескладних правил, ви займете шановне і гідне місце серед своїх колег.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: