Як знайти хорошого бухгалтера?

?berlastete frau im b?ro

Від роботи бухгалтера в компанії залежать багато фінансових питань, тому до підбору цього фахівця керівник повинен підійти серйозно і максимально відповідально. Але при великій кількості бухгалтерів відшукати компетентного і гідного співробітника не так просто. Наша стаття допоможе відповісти на питання, як знайти хорошого бухгалтера.

Що повинен уміти бухгалтер

Перед тим, як найняти людину на цю посаду, потрібно чітко розуміти, які функції цей працівник буде виконувати. Наприклад, він повинен володіти такими знаннями:

  • Мати уявлення про діючі закони.
  • Розбиратися в особливостях бухгалтерського обліку і вміти працювати з відповідними комп’ютерними програмами.
  • Правильно рахувати податки.
  • Вміти знижувати рівень податкового навантаження на фірму.
  • Захищати фірму в разі податкових перевірок.

Покрокова інструкція

Найскладніше знайти і потім прийняти на роботу головного бухгалтера. Адже це має бути людина з досвідом роботи на такій посаді. Зараз ми наведемо зручну покрокову інструкцію, яка розповість, як вибрати головного бухгалтера.

Визначення рівня участі головбуха в справах фірми. Спеціаліст повинен формувати бухгалтерські звіти, займатися податковим і фінансовим плануванням, оптимізувати діяльність підприємства. У невеликих компаніях бухгалтер є другою людиною після директора по значущості. Він бере на себе обов’язки директора по аналітиці та директора з фінансів. Тому маленькій компанії підійде універсальний фахівець, який орієнтується в багатьох сферах бухгалтерії. Великим компаніям краще брати вузькопрофільних фахівців.

Визначення рівня компетенції майбутнього співробітника. Співробітники з досвідом до одного року хороші тим, що слухаються начальство, виконують накази і відрізняються акуратністю. Якщо у бухгалтера середній досвід, то це вже відмінний фахівець, який розбирається у всіх тонкощах бухгалтерського обліку. А бухгалтери з великим досвідом можуть вирішувати багато питань, але і робота таких співробітників оплачується високо.

Дізнатися, які зарплати отримують бухгалтери в місті, і, відштовхуючись від цього, визначити ставку свого майбутнього співробітника.

Пошук

Після такої підготовки можна приступати безпосередньо до пошуку. Почати можна з опитування друзів і знайомих, адже вони можуть порадити хорошого бухгалтера і навряд чи обдурять.

Найпопулярніший варіант – це дошки оголошень в інтернеті. Там можна відшукати резюме бухгалтерів, які в пошуку роботи або розмістити свою вакансію. В вакансії важливо детально прописати вимоги до фахівця: до його досвіду, рівня знань, віку. Крім того, потрібно розмістити інформацію про саму компанію, щоб здобувач мав уявлення, де йому пропонують роботу і чим там доведеться займатися. Ці дані допоможуть бухгалтеру розрахувати свої сили.

Деякі компанії звертаються в спеціальні кадрові агентства, які допомагають знайти працівника. Але це послуга платна і не завжди виправдана.

Особиста зустріч

Коли фахівець знайдений, потрібно перевірити його в справі. Для цього кандидата запрошують на особисту зустріч з директором. На співбесіді керівник перевіряє рівень знань людини, задаючи йому відповідні питання.

Важливо переконатися, що бухгалтер розбирається в нюансах, що стосуються діяльності, на яку орієнтована компанія. Бухгалтер повинен бути стресостійким і вміти відстоювати свою точку зору, адже це може знадобитися при зустрічах з представниками податкової служби. Ще він повинен вміти прогнозувати наслідки податкових змін.

Важливо переконатися, що бухгалтер розбирається в нюансах, що стосуються діяльності, на яку орієнтована компанія.

Для перевірки не завадить підготувати ряд ситуацій, які бухгалтер повинен буде вирішити під час співбесіди.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: