Як знайти роботу своєї мрії?

робота мрії

З чого починається пошук роботи? Звичайно ж, з постановки цілей. Не важливо, працюєте ви зараз і тільки подумуєте змінити компанію або професію, або перебуваєте в активному пошуку, вам потрібно поставити перед собою мету.Ніякої вітер не буде попутним, якщо ви не знаєте напрямка.

А щоб знайти роботу, яка буде приносити задоволення, потрібно спочатку визначити, чим саме вам подобається займатися. Якщо ви сподіваєтеся, що вам принесуть цікава пропозиція на блюдечку або раптом хтось із знайомих подзвонить з цією самою чарівною пропозицією, то ви помиляєтеся.

Пошук роботи – це теж робота

Чим більше сил і енергії ви витратите на першому етапі, тим більший сюрприз і задоволення будуть чекати вас в найближчому майбутньому. Тому приготуйтеся до серйозної роботи з пошуку свого щастя.

Перш ніж приступати до пошуку, варто визначитися зі своїми бажаннями. У вас повинна бути мрія, щоб прокидатися вранці.

Знайдіть 30 хвилин вільного часу і дайте собі відповідь на наступне питання:

Чим я хочу займатися?

Якби у мене була можливість не ходити в офіс, чому б я присвятив свій час. Напишіть список усіх варіантів, які приходять вам на розум. Не соромтесь і не обмежуйте себе. Цей список ви пишете тільки для себе, і ніхто його не побачить.

Якщо у вас накопичилася втома і невдоволення всім навколо, то перше, що може виявитися у вашому списку: нічого не буду робити. Буду лежати на пляжі, купатися і відпочивати. Таке бажання цілком нормальне і свідчить лише про те, що у вас професійне вигорання, загальна втома всього організму, і вам пора відправитися у відпустку.

Психологія людей така, що людина не може все життя проводити без активної діяльності. Потреба в активності, діяльності, спілкуванні, досягненні нових висот, визнання – це вроджена потреба нашої психіки.

Абрахам Маслоу більше 100 років тому запропонував свою теорію мотивації, яка і на сьогоднішній день залишається класичною формулою задоволення потреб. Ми розкриваємо себе і пізнаємо себе через діяльність. Саме від докладання зусиль і досягнення своїх цілей ми отримуємо адреналін, який так необхідний нашому організму для виживання, а також нашій психіці для гармонійного життя.

На наступному етапі візьміть чистий аркуш паперу і напишіть відповіді на наступні питання:

 1. Чим мені подобається займатися?
 2. Яка діяльність, можливо, поза роботою, доставляє щире задоволення?
 3. Які інтереси, крім роботи в мене є?
 4. Згадайте свої дитячі мрії. Ким Ви мріяли стати, коли виростете?
 5. Яке у вас хоббі? На що ви із задоволенням витрачаєте свій вільний час і при цьому заряджаєтесь позитивом і отримуєте енергію?

Друге питання, яке допоможе вам визначитися:

Ким я хочу стати через 5, 10 років?

Включіть свою фантазію, помрійте, намалюйте картину своєї ідеального життя. Опишіть всі свої найпотаємніші бажання і найсміливіші мрії, не намагайтеся на цьому етапі включити логіку і не слухайте свій внутрішній голос, який буде говорити: що все це дурниці, у тебе нічого не вийде, вистачить марити наяву. Думайте серцем! Чесно відповідайте собі на питання: як я бачу свою ідеальну життя через 10 років? І пишіть, малюйте, мрійте.

Після того, як ви зробили всі вищевикладені вправи, присвятіть свій час аналізу своєї професії і своєї справжньої роботі:

 • Які обов’язки з тих, що доводиться виконувати вам в даний час, вам найбільше подобаються?
 • Від якої роботи ви б відмовилися, не роздумуючи?
 • Які функціональні обов’язки призводять вас в зневіру?

Розділіть аркуш паперу на дві частини. В одну запишіть все, що вас влаштовує у вашій роботі, а у другій колонці перерахуйте все те, від чого ви з радістю готові відмовитися.

Зробіть ще одну колонку і запишіть в неї ті обов’язки, які ви поки не виконували, але хотіли б виконувати. Ця колонка знадобиться надалі для планування кар’єри та навчання новим навичкам.


Якщо у вас є можливість якийсь час присвятити себе побудові нової кар’єри – це чудово. Працюючий чоловік або дружина, наявність заощаджень, які дозволять вам деякий час не замислюватися про конкретний дохід – є величезним плюсом і путівкою до нових можливостей.

Не варто ці вправи пропускати і тим, у кого поки немає можливості кардинально змінити своє життя і свою кар’єру. Проробивши все вищевикладене, ви зможете поставити собі нові цілі, прийняти рішення і почати шлях по їх досягненню:

 • можна відкладати певну суму з зарплати, щоб надалі дозволити собі якийсь час займатися саме тим, що подобається;
 • робити нову кар’єру з більш низької і менш оплачуваної посади;
 • почати свою справу або просто відпочити і відновити свої сили.

Якщо ж ви вже залишилися з якихось причин без роботи, то перше, що потрібно зробити – це якісно і повноцінно відпочити. Нехай це буде всього один-два тижні (в ідеалі, звичайно ж, потрібен мінімум місяць), але весь цей час потрібно присвятити собі коханому, родині, спілкуванню з друзями, прогулянкам і чому завгодно, але не думати про роботу.

Такий відпочинок не тільки сприяє розслабленню, але й ви здивуєтеся новим думкам і ідеям, які прийдуть до вас в цей час. Розслабтеся, відпочиньте і тільки потім починайте займатися пошуком нової роботи.

Після того, як ви визначилися зі своїми бажаннями, можна займатися складанням резюме і розміщенням свого резюме на різних сайтах, пов’язаних з пошуком роботи.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Коментарів: 1
 1. Анна

  Відповідь на це запитання можна знайти на сторінках №11 журналу “Експеримент” :)

Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: