Як знайти роботу в Європі!

Archivo_base

Європейські країни – це країни великих можливостей. Відвідати хоча б одну країну, хочуть абсолютно всі. А половина з них хочуть залишитися працювати – тим більше в зв’язку зі сформованою ситуацією в Україні. Заробітна плата низька, умови роботи жорсткі, а ціни непомірно високі. А жити добре хочеться всім, тому і виникає питання “Як знайти роботу в Європі”.


Документи для роботи в Європі

В першу чергу, для роботи в Європі потрібні відповідні документи, які дають право тривалий час перебувати на території європейської країни, і бути офіційно працевлаштованим. Звичайно, знаходяться ті, хто їде по туристичній візі, тому що її легше отримати, і залишаються в країні нелегалами. Але це порушення закону, і може спричинити за собою ряд проблем і неприємностей. Тому якщо ви хочете спокійно працювати і бути під захистом держави, то настійно рекомендується оформляти саме робочу візу.

Для кожної країни пакет документів свій. Але основними є – дозвіл на роботу і робоча віза.

Робоча віза

Даний документ видається посольством на певний період: півроку – рік. Для того, щоб її оформити, потрібно надати:

 • внутрішній паспорт
 • закордонний паспорт
 • свідоцтво про народження
 • довідку про несудимість
 • запрошення на роботу від компанії
 • заповнені анкети
 • медична страховка
 • оплата консульських зборів
 • фотографії
 • ксерокопії всіх документів.

Цей список може змінюватися в залежності від країни, в яку відкриваєте візу. Важливо враховувати те, що отримання такого документа справа не швидка і досить складна.

Причини відмови в отриманні візи

Відсоток відмов в отриманні заповітного папірці, яка дає можливість знайти роботу в Європі, не низький. Найбільш часті причини відмови наступні:

1. Роботодавець не надав в посольство документи, що доводять, що знайшов підходящу кандидатуру з паспортом країн ЄС.

2. Дуже важливим моментом є те, що багато країн Європи не пропонують роботу не кваліфікованим фахівцям. Тому якщо ви не є володарем диплома про вищу освіту, то шанс потрапити на роботу за кордон знижується.

3. Ще одним фактором що впливає на отримання візи є ваша заробітна плата. Вона не повинна бути нижче встановленого урядом рівня для іноземців.

Тому краще всього звернутися в спеціальні агентства, які займаються оформленням віз.

Не варто випускати з огляду також те, що дозвіл на роботу дійсний тільки в тій країні, в якій ви його отримали. Наприклад, польська віза не дає права на роботу в Німеччині.

Також, для українців труднощами при влаштуванні на роботу в Європі є мовний бар’єр. Практично всі роботодавці виставляють умову володіння мовою. Але є спеціальності, в яких цей фактор не так вже й важливий – це можуть бути вантажники, далекобійники, будівельники, прибиральники та інші різноробочі.

Робота за кордоном – де краще

При виборі країни для роботи за кордоном потрібно адекватно оцінювати свої сили і можливості. У зв’язку з високим рівнем безробіття в деяких країнах Євросоюзу, вони зовсім не приймають закордонних робітників.

Іспанія

Це країна в якій показник безробіття високий і становить близько 20%. Але для українців можлива робота в цій країні в сфері IT-технологій, будівництва та медицини. Працівник повинен володіти іспанською та англійською мовами. Освіта і досвід роботи повинні повністю відповідати доступною посади. Ніяких додаткових документів, крім дозволу і візи, на роботу не потрібно. Дозвіл видається на рік, з можливістю продовження. Середня заробітна плата для спеціаліста з дипломом становить 1700 євро. Для некваліфікованих працівників – 600 євро.

Великобританія

Ця країна не славиться безробіттям, воно становить всього 4,9%. Великобританія – хороший варіант для українців добитися успіху і значно підвищити рівень доходу. Основним фактором, який впливає на отримання робочої візи є знання мови, яке повинно бути підтверджено сертифікатом. За допомогою спеціального сервісу потрібно підтвердити свою кваліфікацію, так як не всі дипломи відповідають вимогам британського законодавства. Також, є додатковий пункт, який повинен врахувати роботодавець. Існує своєрідна біржа, на якій розміщується вакантне робоче місце і тільки якщо протягом 28 днів не знаходиться “місцева” підходяща кандидатура, роботодавець може запросити іноземця. Називається така процедура Resident Labour Market Test. Середня заробітна плата тут 2300 євро на місяць. Найбільш затребувані професії – це фінансисти, працівники банківської сфери, програмісти і лікарі.

Литва

У цій країні держава робить все для того, щоб в першу чергу забезпечити роботою місцеве населення. Безробіття становить 8%. Але для жителів України в Литві знайти роботу не складе труднощів. Хорошим плюсом є те, що велика частина населення володіє російською та українською мовою. Тому адаптуватися буде легко. Для роботи на території Литви необхідно отримати дозвіл як робітнику, так і роботодавцю. Компанія, як і в Великобританії, повинна надати документи на біржу праці, про те, що серед литовців та інших жителів Європи немає підходящої кандидатури. Дозвіл на роботу видається не більше ніж на два роки, з можливістю подальшого продовження. Середня заробітна плата 580 євро. Найбільш затребувані професії – це водії вантажних авто, будівельники, кухарі, менеджери, інженери та інші. Крім основних документів для отримання робочої візи, можуть знадобитися біометричні дані наприклад, відбиток пальця.

Німеччина

Для Українців влаштуватися на роботу в Німеччину досить складно. Позначається висока конкуренція. Рівень безробіття складає всього 4%. Але якщо ви кваліфікований фахівець в сфері інформаційних технологій, то отримати високооплачувану роботу цілком реально. Для цього потрібно отримати дозвіл на роботу, а по приїзду пройти обов’язкову реєстрацію за місцем проживання. Німеччина видає кілька видів дозволів на роботу – загальна зайнятість, фахівець високої кваліфікації, самозайнятість. Ідеальним варіантом буде отримання Блакитної карти ЄС. Для того, щоб займати гарну посаду, необхідне знання державної мови. Без нього ви будете низько кваліфікованим робочим. Ще потрібно обов’язково підтвердити свій диплом. Для українців в 2017 році доступні такі вакансії, як IT – фахівці, банкіри, медичні працівники, викладачі, няні і доглядальниці. Середня зарплата 3500 євро.

Канада

Найпопулярніша країна для іммігрантів. Дуже високий рівень конкуренції серед вакантних місць. Населення Канади становить 35,4 млн осіб, при цьому рівень безробіття 7%. Уряд прагне забезпечити роботою канадців, тому головне завдання здобувача – знайти роботодавця і переконати його, що саме вас потрібно взяти на роботу. Для більш доступного простору, уряд Канади організувало спеціальні програми для іноземних працівників. Наприклад, Federal Skilled Worker і Federal Skilled Trades. Для того, щоб отримати дозвіл на роботу, крім основних документів вам потрібно продемонструвати готовність виїхати з країни після закінчення робочого контракту; не надавати загрозу країні; довести фінансову спроможність на перший час проживання в Канаді. Для таких професій як журналіст, художник, спортсмен, релігійний діяч і бізнесмен дозвіл на роботу не потрібен. Середня заробітна плата в Канаді становить 3800 доларів на місяць.

Поради як знайти роботу в Європі

До пошуку роботи в Європі потрібно поставитися максимально серйозно. Є кілька порад, як правильно підбирати роботу:

1. Визначтеся ким ви хочете працювати. Чи будете ви кваліфікованим фахівцем або різноробочим. Подивіться в яких країнах ваша бажана професія користується найбільшим попитом. Адекватно оцініть – потягнете ви роботу в чужій країні? Чи зможете подолати мовний бар’єр? Чи дійсно ви хороший фахівець, якого немає в Європі?

2. Свій вибір потрібно зупинити на парі-трійці найбільш підходящих країн. Проведіть їх аналіз. Складіть порівняльну характеристику заробітної плати за відібраними вакансіями. Ознайомтеся з пакетом документів, які потрібні для отримання дозволу на роботу і візи. Чи все у вас є? Дізнайтеся умови роботи в різних країнах.

3. Підберіть для себе найбільш зручний варіант міграції. Це можуть бути:

 • Внутрішні переклади міжнародних компаній. Найбільш простий варіант отримання посади в Європі
 • Стажування в європейських компаніях. Після її проходження, шанс отримати посаду дуже великий. Але в такому методі дуже велика конкуренція
 • Переїзд висококваліфікованих фахівців. Якщо ви першокласний фахівець, то знайти роботу в Європі не складе труднощів.
 • Дефіцитні фахівці. У кожній країні є такі посади і якщо ви маєте відповідну освіту – вам будуть раді.
 • Сезонні роботи. Тут немає можливості отримати посвідку на проживання. Це робота тимчасова, зазвичай 6 місяці. Після цього ви зобов’язані покинути країну.

У пошуку роботи, головне віра в себе і свої сили. Для досягнення хороших результатів не намагайтеся обійти закон, тим більше в тих країнах, в яких ви не місцевий житель.

Джерело: hh.ua

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: