Які навички повинні бути у продавця-консультанта?

prodavets-konsultant

Продавець-консультант – це своєрідний маг в своїй сфері, чарівник і чародій, який може реалізувати те, на що інші не здатні, і зробити неможливе можливим.


Як відрізнити звичайного консультанта від неабиякого продавця? Легко і просто. Ви коли-небудь спостерігали, увійшовши в магазин, таку картину – продавець тулиться біля стіни і байдуже розглядає тих, хто увійшов? Перед вами співробітник магазина, якому, в принципі, нічого не потрібно, він не орієнтований на успіх. Швидше за все, йому платять постійну заробітну плату, на яку абсолютно не впливає денна виручка.

Таких продавців роботодавцю можна відразу відсівати. Згодом розвинути професійні навички в співробітника дуже нелегко, навіть стимул у вигляді премії стане для нього обтяжливим, напевно він буде намагатися недовгий час, а потім знову поникне і стане нудним і одноманітним, що неприпустимо для продавця-консультанта. Всьому причиною лінь, звичка монотонно просиджувати цілий день на роботі, ставлячи галочку «я був тут». Хоча при бажанні кожен здатний посунути в сторону внутрішнього лінивця, але для цього необхідно мати мотивацію, блиск в очах і любити свою професію.

Продавець для більшості виглядає звичайною людиною, яка вміє добре рахувати гроші і не виставляє власне «Я» перед покупцями. Економічна криза змусила йти в продавці мало не кожного третього, хто не влаштувався в житті і не знайшов своє покликання. Ось чому ми все частіше бачимо людей, що і поруч не стоять з професіоналами-продавцями, які в дійсності, як жонглери, здатні контролювати процес покупки, і самі задають тон спілкування з клієнтом, хоча останній це навіть не підозрює.

Ключові навички продавця в резюме

Роботодавець, який розглядає різні резюме претентыв на посаду продавця-консультанта, обов’язково зверне увагу на креативність мислення людини. Продажі – процес творчий і вимагає від співробітника хорошоъ комунікабельності, живого розуму і уяви, вміння володіти словом, а не монотонно видавлювати з себе слова. Важливе значення відіграє і зовнішність консультанта, і його міміка, і реакція на найнесподіваніші питання.

Опитування, проведене серед роботодавців, які шукали чи шукають продавця-консультанта, показав, що першим хочеться бачити в резюме здобувача наступні навички або хоча б їх впевнені відгомони:

 • здатність зацікавити покупця і схилити його зробити придбання, навіть якщо він це не планував;
 • вміння визначити потреби покупця і знайти йому найкращий варіант, який припаде до душі;
 • готовність консультувати покупця і наполегливо переконувати його зробити покупку прямо тут і зараз, при цьому не нав’язуючи особисту точку зору;
 • ставлення до заперечень з боку покупця як до експериментального діалогу «а чи вийде у мене продати?»;
 • прагнення розвиватися у своїй професії, навчатися;
 • бажання вміти продавати, активно пропонувати товар, а не просто вистоювати робочу зміну без діла.

Професійні навички продавця-консультанта

Як ми вже говорили, комунікабельність – одна з основних професійних якостей продавця. Пасивність і безрадісність спілкування можуть звести каси торгової точки або відділу в торговому центрі практично до нуля. Половина потенційних клієнтів, що заходять в бутик, навіть не уявляють собі, що саме вони хочуть придбати і в якому магазині.

Мета продавця-консультанта переконати споживача: тільки тут він зможе придбати те, що йому потрібно. В даному випадку не йдеться про те, що працівник торгового залу повинен без перервно говорити, аж ніяк, набагато важливіше знайти підхід і зорієнтувати покупця в товарі, який пропонується на прилавку.

Щоб зусилля не були марними, живе спілкування від продавця повинно включати:

 • Ввічливе вітання.
 • Посмішку на обличчі.
 • Доброзичливе ставлення до покупця під час розмови.
 • Позитивний настрій на успіх.
 • Власна впевненість консультанта в тому, що саме тут клієнт може купити необхідне.
 • Відмінне знання продукції.
 • Уміння мирно вирішувати спірні ситуації з клієнтами.

Які навички консультанта привернуть увагу

Крім перерахованих вище пунктів, існують також навички торгового співробітника, без яких навряд чи йому вдасться отримати роботу. Отже, якщо ви складаєте резюме або прийшли на співбесіду з керівництвом, обов’язково вкажіть, що ви не терпите неохайності, недбалості, дбайливо ставитеся до організації робочого місця. Запитайте, на кого покладається обов’язок проводити регулярне прибирання в магазині. І якщо це належить робити продавцеві, уточнити, з чого складається це прибирання, оплачується вона додатково чи ні.

Досвідчений торговий співробітник знає собі ціну, він ніколи не погодиться працювати за мізерну зарплату. Тому роботодавцю потрібно бути готовим запропонувати середній дохід, що залежить від денної виручки.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: