Які питання потрібно задати роботодавцю на співбесіді?

Перелік важливих питань роботодавцю

Як правило, основне питання, яке хвилює здобувача – рівень заробітної плати, якщо цей параметр відповідає бажаного доходу, решта питань відходить на другий план. Але найчастіше після працевлаштування спливають умови, що не були заздалегідь обговорені, наприклад, значну частину доходу складають відсотки, які прив’язуються до завищених планів, понаднормові не оплачуються, а за запізнення стягуються величезні штрафи.Для того, щоб об’єктивно оцінювати пропоновану позицію, необхідно володіти інформацією про порядок і особливості працевлаштування. Ми підготували для Вас перелік фінансових питань, які необхідно уточнити у роботодавця перед прийняттям пропозиції.

1. Форма працевлаштування

При працевлаштуванні з співробітником укладається трудовий договір або договір цивільно-правового характеру. Обидва варіанти законні і надають соціальні гарантії працівнику, проте в першому випадку робиться відповідна замітка в трудову книжку і відносини вибудовуються на основі Трудового кодексу. При укладанні ж договору цивільно-правового характеру є ряд специфічних особливостей:

  • Робота носить короткочасний характер, термін встановлюється договором;
  • Предметом договору виступає саме кінцевий результат, а не процес;
  • Умови праці в більшій мірі регламентуються саме роботодавцем, в меншій мірі трудовим законодавством.

Багато компаній практикують і неофіційне працевлаштування, незважаючи на нелегальний характер. Слід врахувати, що в цьому випадку Ваші права практично не захищені і піддаються ризику.

2. Стажування

Найчастіше, перед винесенням остаточного пропозиції роботодавець пропонує Вам пройти стажування. У такому випадку варто уточнити, які завдання перед Вами будуть стоять, і через скільки приймається рішення про працевлаштування. Стажування бувають неоплачувані, але в разі якщо Ви виконує роботу самостійно, без допомоги і контролю чинного фахівця, то Вам належить матеріальна винагорода. Проходження навчання та вхідних випробувань не є офіційною пропозицією і гарантією працевлаштування.

3. Випробувальний термін

Дізнайтеся, чи очікує вас випробувальний термін і на який термін. Максимальна тривалість, встановлена ??трудовим законодавством – три місяці, для деяких категорій роботодавець не має права встановлювати цей термін взагалі.

4. Система мотивації

Заробітну плату озвучують в системі “NET” і “GROSS”, якщо в першому випадку це остаточна сума, яку ви отримуєте “на руки”, то в другому слід відняти прибутковий податок. Обов’язково уточніть, з чого складається дохід – оклад, адміністративна премія, відсотки від виконання плану, квартальні бонуси.

У разі, якщо більшу частину складають премії і відсотки, можна запитати, скільки в середньому отримують співробітники на даній позиції і як часто на практиці виконуються поставлені плани.

5. Відпустка

У кожної компанії є своя система відпусток, заздалегідь проговоріть порядок видачі, їх тривалість, особливості складання графіків. Перша відпустка надається після півроку роботи, але за згодою сторін може бути встановлений на більш ранній період.

6. Лікарняні

Уточніть розмір виплат, вони варіюються від 50 до 100 відсотків, в залежності від прийнятої в компанії корпоративної політики і трудового стажу працівника.

7. Витрати, пов’язані з відрядженнями

У разі наявності відряджень, уточніть порядок здійснення виплат і розмір добових.

8. Бонуси

Крім встановлених законом виплат, роботодавець може встановлювати корпоративні пільги і бонуси. Це часткова або повна компенсація ПММ, мобільного зв’язку, додаткової освіти, медичної страховки, культурно-дозвіллєвих заходів. Найчастіше такі бонуси мають вагому значимість і вигоду.

9. Відповідальність співробітника перед організацією

Робота завжди пов’язана з відповідальністю, починаючи від об’єктів персонального користування, видаються особисто співробітнику – автомобіль, ноутбук, і закінчуючи майном організації. Якщо Ваша посада пов’язана з підписанням документів або відповідальністю за зберігання, заздалегідь дізнайтеся про існуючі санкції.

Пам’ятайте, що крім заробітної плати, є безліч критеріїв, що характеризують фінансові перспективи конкретної позиції. Перед прийняттям остаточного рішення про працевлаштування, постарайтеся зважити всі умови і вибрати найбільш підходящий для вас варіант.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Коментарів: 1
  1. Обов’язково почитайте відгуки про майбутнього роботодавця, які залишили колишні працівники, в інтернеті є дана інформація. Але враховуйте те що, навіть у найкращого роботодавця негативних відгуків буде більше ніж позитивних, такий наш менталітет, про хороше писати ми не хочемо, а ось якщо на нас плюнули, то ми у відповідь обіллємо відром нечистот.

    Якщо компанія велика можна знайти в соціальних мережах когось хто працював в даній компанії і спробувати розпитати як, що і чому?.

Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: