Якщо звільнили з роботи…

Якщо звільнили з роботи

Ти залишився без роботи … Ця ситуація незвична для тебе, як і для більшості людей, що потрапили під скорочення. Найголовніше зараз – не впадай у паніку, не зневіряйся і твердо знай, що тільки активність і впевненість в собі будуть тобі вірними помічниками в пошуці нової роботи.


Щоб ти зміг краще зрозуміти суть свого сьогоднішнього стану, відповідай самому собі на наступні питання, які я задам тобі.

Чи приходять тобі в голову думки про втрачені можливості?
Ти розумієш, хто ж винен у трагедії?
Чи думаєш про те, що ти гірший за інших?
Чи відчуваєш ти невпевненість в своїх силах?
Чи відчуваєш ти страх перед майбутнім?

Якщо на якійсь з цих питань ти відповів ствердно, якщо тобі хотілося б змінити своє життя на краще, якщо ти бажаєш знайти спокій і впевненість у собі, то прийшов час взяти свою долю у власні руки.

ТИ – НЕ ЖЕРТВА навколишнього світу

Все, що відбувається в зовнішньому світі, приймає те чи інше забарвлення залежно від внутрішнього стану, тому частіше спостерігай за собою. Будь дуже уважний до свого стану. Стеж за своїми думками. Пам’ятай, що твоє життя – це багато в чому те, що ти про ньог думаєш.

Саме негативна оцінка того, що відбувається, а не дійсний стан справ, – головна причина занепокоєння. Не дозволяй негативним почуттям оволодівати тобою. Зосереджується на позитивних думках. Говори собі (бажано вголос): “Сьогодні я хочу побачити світ по-іншому, змінюючи відношення до того, що бачу!”. Привілей більше любові до навколишнього світу і з оптимізмом готуй себе до нової професійної діяльності.

ЖИВИ СЬОГОДНІШНІМ ДНЕМ

Твої думки можуть займати страхи про минуле або мрії про майбутнє, але жити ти повинен сьогоднішнім часом. Твоє минуле – це спогади про свою роботу, з якої тебе недавно звільнили. Ти вже не повинен зараз думати про неї. Те, що сталося, вже не зміниш. Сьогодення – єдина реальність, яку варто взяти до уваги. Те, що буде в майбутньому, залежить від тих дій, які ти робиш зараз те, що є зараз, – це і є твоє життя. Від того, як ти вчиниш сьогодні, залежить твоє подальше майбутнє.

Знаєш, доля любить підносити нам з тобою складні проблеми в житті. Не стався до них вкрай негативно. Якщо ти приймаєш черговий виклик долі, стійко тримаєшся на ногах, не «ламайся”, вирішуй проблему – ти станеш сильніше!

Реагуй тільки на те, що існує в дійсності, в даний момент. Починаючи з сьогоднішнього дня, якщо тебе відвідають сумні думки про минуле або майбутнє, нагадуй собі: “Я живу сьогодні тут і зараз, і мені нема чого боятися! Для себе я повинен намагатися сам! Завжди є рішення, навіть в безвихідних ситуаціях!”

І пам’ятай: твоя проблема народжується в твоїй голові!

БУДЬ постійно зайнятий

Заповнюй порожнечу. У тебе не повинно залишатися вільного часу на переживання і занепокоєння. Продовжуй займатися тим, що приносить тобі задоволення.

Встанови і дотримуйся постійного режиму дня. Займися домашніми господарськими справами. Бережи час. Збережи звичний спосіб життя.

Спробуй перетворити своє хобі і свої здібності в джерело доходу. Тобі потім не доведеться працювати на когось, як це було раніше.

Ходи в гості, знайомся з новими цікавими людьми. Розпитуй, чи є у них пропозиції щодо працевлаштування. Можливо, вони допоможуть тобі знайти роботу.

БУДЬ ЗДОРОВИМ

У здорової людини набагато більше шансів впоратися зі своїми проблемами і знайти швидше роботу. Якщо ти досі не займався фізичною культурою, почни прямо зараз. Навчися правильно рухатися, дихати, розслаблятися. При цьому уникай перенапруги і втоми, відпочивай, не чекаючи втоми. Найчастіше виходь на прогулянку. Гімнастика, повноцінний сон і прогулянки – абсолютно необхідні умови здоров’я. Зміцнюючи його, ти підвищуєш свою працездатність, впевненість в собі, і думай, що це обов’язково допоможе тобі працевлаштуватися!

ПОСТІЙНО ВЧИСЬ

Користуйся випадком розширити свій професійний досвід. Чим більше ти будеш знати і вміти, тим ширше будуть твої професійні можливості, тим вище ймовірність влаштуватися на хорошу роботу. Підвищуй свою кваліфікацію. Подумай про нову професію або діяльність. Перекваліфіковуються. Будь гнучким!

ЖИВИ В ПОСТІЙНОМУ СПІЛКУВАННІ

Проявляй інтерес до інших людей, новим знайомствам. Кожен день роби кому-небудь приємне. Пам’ятай, ти потрібен не тільки собі. Поділися своїми проблемами і турботами з друзями і близькими. Радься з тими, хто був в подібній ситуації і вийшов з неї. Розширюй коло спілкування, оновлюй старі зв’язки, заводь нові. Постарайся зробити так, щоб якомога більше людей знали, яка саме робота тобі потрібна.

БУДЬ АКТИВНИМ У ПОШУКУ НОВОЇ РОБОТИ

Одна з умов ефективного пошуку роботи – ясно знати, що тобі потрібно. Визнач свої життєві цілі, склади плани, корегуй їх виконання, спостерігай за досягненнями кожного дня. Збирай детальну інформацію про роботу, записуй необхідні тобі відомості, адреси, телефони. Пошук роботи необхідно вести кожен день, а не від випадку до випадку, продумуючи всі можливі варіанти працевлаштування, інакше пошук роботи може розтягнутися надовго. При зустрічі з роботодавцем старайся залишити найприємніше враження про себе.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: