Яку зарплату просити на співбесіді?

Яку зарплату просити на співбесіді

Ринок праці підпорядковується усім законам економіки, тому поняття «справедлива зарплата» на ньому не існує: будь-яка праця коштує рівно стільки, за скільки її продають. І влаштуватися на нову роботу – зручний привід збільшити свій дохід. Ми розібралися, які цифри називати і якого підвищення можна чекати, перейшовши на нове місце.


Найпростіший спосіб себе оцінити – провести моніторинг зарплат, переглянувши схожі вакансії і питаючи колег і друзів. При пошуку роботи краще не розраховувати на різкий стрибок зарплати: компанії уважно стежать за ринком і не будуть платити більше на шкоду власним інтересам. Виняток становлять компанії-інноватори та державні організації. Щоб потрапити до перших, потрібно бути справжньою зіркою або унікальним фахівцем.

Влаштуватися на топову посаду теж нелегко. Тому ми вирішили розглянути випадок простіше: на співбесіді рекрутер запитав про бажану зарплаті, і ви почали думати, яку ж цифру назвати.

Хочу в два рази більше!

Чому б не спробувати? Так ризикувати можна в двох ситуаціях: коли у вас вже є хороша робота або відразу декілька компаній борються за можливість підписати з вами договір. У першому випадку ви нічого не втрачаєте, у другому – ну що ж, здається, за володіння вами дійсно потрібно платити.

Плюс 15%

Універсальна порада – називати суму на 15-25% більше зарплати на попередньому місці. Це здасться рекрутеру обгрунтованим, і, швидше за все, буде відповідати ринку. Будьте готові до того, що роботодавець буде торгуватися, і в процесі обговорення ви зупинитеся лише на 10 -15% надбавки.

Стільки ж – мені вистачить

Ця тактика підійде тим, хто отримував дійсно хорошу зарплату на попередньому місці. Якщо на новій роботі вас будуть мотивувати цікаві завдання і відмінний колектив, то можна погоджуватися на ті ж гроші, не боячись залишитися розчарованим. Обов’язково уточніть, що має на увазі рекрутер: зарплату gross – тобто до вирахування податків, або net – суму, яку ви будете отримувати на руки.

Мені пропонують занадто мало

Ви вже майже домовилися, але раптом з’ясували, що зарплата вас категорично не влаштовує: робота цікава, але роботодавець з якихось причин не хоче піти на поступки і запропонувати більше. Не соромтеся торгуватися і говорити відкрито, що це некомфортна для вас сума. Уточніть, які додаткові бонуси є в компанії: можливо, вам готові оплачувати проїзд і мобільний зв’язок або дбатимуть про обід. Задайте питання про премії – як часто їх виплачують і від чого залежить їх розмір. Якщо цього все одно недостатньо, спробуйте домовитися з рекрутером про те, що після випробувального терміну або півроку роботи вам переглянуть розмір зарплати: можливо, саме зараз компанія не може платити вам більше, але скоро ситуація зміниться в кращу сторону.

Не скажу

А чи потрібно говорити, скільки тобі платили на попередньому місці роботи? Як показує статистика менеджери впевнені, що на питання про зарплату на співбесіді люди зазвичай брешуть. Виходить, кандидат у складному становищі: брехати негарно, а правді можуть не повірити. Тому мучитися сумнівами не варто: завжди приходите на співбесіду з конкретною цифрою і відкрито говоріть про неї рекрутеру – щоб ринкова зарплата була «справедливою».

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: