Хто такий логіст і чим він займається? Професія логіст.

Logistik

Якщо просто відповісти на питання, хто такий логіст і чим він займається, можна сказати, що це фахівець, в обов’язки якого входить доставка товару, його складування та розробка оптимальної схеми поставки. Однак на вигляд такі прості обов’язки включають в себе безліч складових.


Що повинен робити логіст?

  • проводити розрахунки;
  • шукати надійних партнерів;
  • займатися аналізом ринку транспортних послуг;
  • готувати відповідну документацію.

Чим займається логіст в транспортній компанії?

Його головне завдання – доставка товару з дотриманням якості, кількості, обсягів і термінів. Важливо при цьому організувати процес таким чином, щоб затратити мінімум сил і засобів. Мета логістики – підвищення ефективності роботи компанії.

Посада логіста затребувана в першу чергу в компаніях, що займаються вантажоперевезеннями. Крім цього, логісти працюють на виробничих підприємствах, так як виготовлену продукцію завжди необхідно доставляти покупцям.

У хорошого логіста в запасі завжди є кілька шляхів доставки товару, щоб уникнути форс-мажорів і непотрібних додаткових витрат компанії. Незалежно від обставин, що виникають (поломка транспорту, затримка літака, проблеми з митницею, ремонт автодороги), товар повинен бути доставлений в термін. Крім того, логіст повинен постійно стежити за корективами законодавчої бази, які безпосередньо стосуються його діяльності.

Якими якостями повинен володіти логіст?

Спеціальність логіст найбільше підійде людям, які звикли працювати самостійно, людям відповідальними і мислячим творчо.

Логісти – це люди комунікабельні і мобільні, здатні знаходити спільну мову з представниками різних професій. Крім того, ці люди повинні мати аналітичні здібності і складати окремі ланцюжки поставок.

Що повинен знати і вміти логіст?

Грамотний логіст здатний в рази підвищити ефективність роботи компанії. Що повинен знати логіст, щоб стати хорошим фахівцем і принести користь – він повинен володіти відмінними знаннями в економіці, юриспруденції, математиці та інших точних науках, а також вміти застосовувати в своїй роботі інноваційні технології та володіти відповідним програмним забезпеченням.

Логістика – це складний процес, що включає безліч різних складових. Тому часто при наймі логіста роботодавець висуває ще одну важливу вимогу – щоб логіст вмів бачити процес цілком. Найбільшим попитом серед фахівців є ті, які не тільки розбираються в перевезеннях, але також володіють іноземними мовами і досконало знають складську і закупівельну логістику.

Що ще повинен знати логіст по транспорту?

В ідеалі це має бути багатопрофільний фахівець, який:

  • розбирається в організації транспортування вантажів;
  • координує внутрішні і зовнішні зв’язки компанії;
  • розробляє форми і методи ведення звітності;
  • аналізує ефективність логістичних операцій фірми;
  • грамотно розподіляє фінансування, виділене на організацію логістичної діяльності;
  • погоджує роботу відділу логістики з іншими відділами компанії.

У будь-якій компанії посаду логіста є дуже важливою і почесною, однак, як бачите, на цьому фахівці лежить і чимала відповідальність. Адже за умови невиконання договору і зриву поставок під загрозою опиняється репутація компанії.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: